Откриен нов вид на ХИВ вирусот


3 копии

Две лица во Кина се лечат од чума, известија властите вчера. Ова е вторпат болеста, истата која ја предизвика една од најголемите пандеми во историјата на ...
| | веќе видена | слични

Откога започнаа мерките за заштита од хепатит во Клиничката болница во Штип, само за 20 дена во текот на септември откриени се шест пациенти со хепатит Б и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На малиот изолиран германски остров Римс, се наоѓа Институтот „Фридрих Лофлер“, една од четирите најдобро изолирани институции, со највисок степен на ...
| | веќе видена | слични

Римс е малечок германски остров во Балтичкото Море, опкружен со сина вода, многу зеленило и мали колиби кој наликува на мирна дестинација за одмор, но во ова ...
| | веќе видена | слични

Институтот Фридрих Лофрлер во Германија е една од четирите најдобри институции, со највисок степен на безбедност каде секојдневно се произведуваат и тестираат ...
| | веќе видена | слични

Кога на морските видри во Алјаска им бил дијагностициран вирусот „phocine distemper“ (PDV) во 2004 година, научниците биле многу збунети. Патогенот во родот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евроинтеграциските процеси и реформите во фокусот на средбата со неговиот домаќин министерот Никола Димитров. Мас ќе се сретне и со претседателот Пендаровски. ...
сите 655 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

Членот на Претседателството на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Авдулах Хоти смета дека единствена земја која има интерес од создавањето на таканаречниот ...
сите 308 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 218 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми.На предлог на министерот без ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен нов вид на ХИВ вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: