„Војаџер 2“ испрати податоци од меѓуѕвездениот простор


2 копии

Камен метеор од 100 килограми минал над американската сојузна држава Мисури и го пробил звучниот ѕид. НАСА наведува дека метеор кој блескал на небото над Сент ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сигурно дека еден ден нема да се разбудите и да го видите Јупитер на небото, но две неверојатни анимации покажуваат како би изгледало тоа. Астрономот-аматер ...
| | веќе видена | слични

Метеор од 100 килограми прелета над Мисури и го проби звучниот ѕид.НАСА соопшти дека метеорот, сјаејќи над небото над Сент Луис, се отцепил од астероидниот ...
| | веќе видена | слични

Камен метеор од 100 килограми го проби звучниот ѕид над Мисури. НАСА вели дека метеорот, кој можеше да биде виден над Сент Луис, излетал од појасот на ...
| | веќе видена | слични

Камениот метеор тежок 100 килограми бил забележан над небото на Мисури и го пробил звучниот ѕид. НАСА вели дека метеорот, кој блескал над Сент Луис се одвоил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Астроном аматер сними фотографија од бура на Јупитер користејќи ги последните податоци што од орбитата на најголемата планета во нашиот Сончев Систем ги „фати“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 354 | | | веќе видена

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски и бугарски владини претставници, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Ова досега Заев не го негираше. ...
сите 185 | | | веќе видена

Бока јуниорс го одигра првиот натпревар по смртта на клупската легенда Диего Марадона и со 2-0 победи против Њуелс Олд Бојс, уште еден поранешен клуб на ...
сите 291 | | | веќе видена

Д-р. Ирина Бухова, директорка на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, во интервју за Фактор открива дека во голем број институции има вработени кои со ...
сите 193 | | | веќе видена

На вчеашната трка за Големата награда на Бахреин, возачот на Хас Роман Грожан имаше страшна несреќа. Болидот на Грожан се преполови и се запали, а за среќа тој ...
сите 80 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Војаџер 2“ испрати податоци од меѓуѕвездениот простор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: