8-годишно девојче тежело 200 килограми, сега е вистинска убавица (Фото)

Осумнаесетмесечно прегладнато момче почина на 27 септември, откако неговите родители вегани не му давале речиси ништо друго освен овошје и зеленчук. Како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пар удавил бездомничка во својата када, пред да се ослободи од нејзиното тело во канти за ѓубре, па да ги земе нејзините пари, пренесува „ Метро “. Телото на ...
| | веќе видена | слични

Тинејџер кој рече дека силувал 10-годишно девојче поради тоа што бил „бесен и полн со гнев“ доби затворска казна од седум години, пренесува „ Метро “. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 226 | | | веќе видена

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 232 | | | веќе видена

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ кој неколкупати тврдеше дека врз основа на точка 7 од Преспанскиот договор со Грција, Бугарија ќе бара откажување од македонскиот ...
сите 372 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вакцината за Ковид-19 во државава се очекува да пристигне на почетокот на следната година, нема да биде задолжителна, а ќе биде бесплатна за сите граѓани. ...
сите 570 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз соопшти дека ВМРО-ДПМНЕ поднело 500 амандмани за блокирање на Законот за здравствена заштита со кој треба да се регулира одењето на ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

8-годишно девојче тежело 200 килограми, сега е вистинска убавица (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: