Јунајтед лесно со Партизан, Еспањол го наполни Лудогорец, Ренџерс го среди Порто


3 копии

Еспањол до врв ја наполни мрежата на бугарски Лудогорец, откако вечерва во Каталонија славеа со 6-0. Гостинската екипа беше хендикепирана затоа што уште од 35 ...
| | веќе видена | слични

Покрај толку многу звучни фудбалски клубови и гиганти кои доминираат на теренот, приматот на најдобар клуб во последниве 20 дена може слободно да му припадне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Рома повторно и се случи судиска неправда на новиот дуел против Борусија Менхенгладбах, а гостите од Рим вечерва се поразени со 2:1. При акцијата за ...
| | веќе видена | слични

„Ѓаволите“ се пласираа во шеснаестфинале од Лига Европа откако вечерва пред своите фанови со 3-0 го совладаа Партизан, Лудогорец прими шест гола на гостувањето ...
| | веќе видена | слични

„Ѓаволите" без многу проблеми ја добија пресметката со Партизан на Олд Трафорд, Манчестер јунајтед стигна до триумф од 3-0 кој значеше пласман во ...
| | веќе видена | слични

Рома загуби на гостувањето кај Менхенгладбах со 2:1. Фацио во 35 минута постигна автогол за предност на германскиот тим, а истиот играч постигна гол за 1:1, но ...
| | веќе видена | слични

Манчестер јунајтед лесно славеше против белградски Партизан со 3-0 во 4. коло од Групата Л од Лига Европа на тој начин веќе обезбедувајќи си сигурен пласман во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 862 | | | веќе видена

„Кога некој нема своја програма добро е да ги чита другите, можеби нешто и ќе научи. Добро е што Христијан Мицкоски ја чита Програмата на СДСМ, Планот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 240 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 191 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорот на Фондот на ПИО, Шаип Зенељи, денеска се сретнаа со пензионерите во Штип со кои ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јунајтед лесно со Партизан, Еспањол го наполни Лудогорец, Ренџерс го среди Порто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: