Светската премиера на новата Skoda Octavia в понеделник

Нивото на водата во Јадранското море во Хрватска е најголемо од 1955 година.Хидрометаролозите веќе неколку дена предупредуваат на оваа појава која е ...
| | веќе видена | слични

Според британските медиуми играчот Али Диа може да биде прогласен за најголемата измама во англискиот фудбал. Станува збор за Сенегалецот Али Диа кој во 1996 ...
| | веќе видена | слични

Незапамтен хорор се случи во Русија. Угледниот професор и историчар Олег Соколов брутално ја убил 24 годишната Анастасија со која бил во врска.Покрај што биле ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска го пушти третиот автопат од доаѓањето на функцијата. Станува збор за источната делница од Коридорот 10 од Ниш ...
| | веќе видена | слични

Возбудата ја исполни болничката соба, а кога го виде бебето во рацете на мајка си, девојчето не можеше да ги задржи солзите. Моментот кога девојчето за прв пат ...
| | веќе видена | слични

Се сеќавате ли на Страхиња Милиќ, некогашниот голман на РК Вардар.Тој беше страв и трепет за противниците но мораше да си замине од тимот поради прекумерна ...
| | веќе видена | слични

Старец Клеопа, романски свештеник, за „смирувањето“ и за библиската филозофија на Александар Македонски: -Кажете ни неколку зборови за желбите? КЛЕОПА: Желби? ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот амбасадор во Србија, Жан Луј Фалкони во воведниот збор на панелот „Политиката на проширување на ЕУ на крстосница – вкрстување на ставовите на ЕУ за ...
сите 737 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ им кратат на професорите во средните училишта и наставниците во основните училишта цели 5.660 денари од нивната плата секој месец. Оваа ...
сите 213 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 63 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 172 | | | веќе видена

Прилепското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против жител на Прилеп, на возраст од 43 години, за неовластено производство и ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светската премиера на новата Skoda Octavia в понеделник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: