Ги тепал сите со ред и се одрекол од пензијата во корист на државата: “Дивиот Југословен“ со текот на бомбардирањето со еден потег покажал колкав патриот е


Драгиша Станковиќ Челик е еден од најдобрите боксери кои некогаш ги имала поранешна Југославија. Тој е роден на 5-ти ноемви 1939-та година во Власотинце, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кој буџетски корисник колку пари ќе има на располагање за трошење следната година. Предложениот буџет веќе е доставен до народните избраници. Тие ќе имаат на ...
сите 165 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 195 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 72 | | | веќе видена

Еден ден откако опозициската лидерка Жанин Анес се прогласи за привремен претседател на Боливија, а два дена по оставката на Ево Моралес, во земјата избија ...
сите 231 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 68 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ги тепал сите со ред и се одрекол од пензијата во корист на државата: “Дивиот Југословен“ со текот на бомбардирањето со еден потег покажал колкав патриот е

Од:
До кого (е-маил):
Порака: