Како да ја одржувате косата за време на ладните месеци

Сезоната на тиквата веќе почна, а освен како храна можете да ја користите и како намирница што многу ќе ви помогне во зачувување на убавината на кожата, ...
| | веќе видена | слични

Дали и вие сте една од оние личности кои немаат навика да користат различни креми и лосиони наменети за нега на кожата? Можеби не сте го знаеле ова досега, но ...
| | веќе видена | слични

Волуменот е најголем проблем со кој се соочуваат сопствениците на тенка коса, но добрата вест е дека постојат трикови кои ќе ви помогнат да добиете изглед на ...
| | веќе видена | слични

Магдоносот е познат по многубројните лековити својства. Богат е со витамини и минерали, но дали знаевте дека успешно се бори со лошиот тен? Овој зеленчук има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бараме надлежните да излезат на прес конференција и да одговорат на сите прашања по вчерашниот инцидент во кругот на поранешната фабрика ОХИС кога истекоа ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ во континуитет покажува и докажува дека вистински се грижи за сите граѓани. Уште една потврда за тоа е последното покачување на ...
сите 227 | | | веќе видена

Лидерите учесници на денешната втора средба во рамки на иницијативата за регионална соработка одржана во Охрид со оценка дека самата иницијатива не е и не ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Охрид рече дека утре ќе патува за Париз на средба со францускиот претседател Емануел Макрон. Вучиќ на ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да ја одржувате косата за време на ладните месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: