Четворица судии убиени во напад врз нивното возило во централен Авганистан

Четворица судии се убиени во наводен напад на талибанците во централната авганистанска провинција Логар, соопштија денеска официјални лица, пренесе ДПА. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најмалку седум лица загинаа утринава, а уште најмалку седуммина други се повредени, во експлозија на автомобил-бомба во авганистанската престолнина Кабул, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Авганистан ќе ослободи тројца талибански команданти, вклучувајќи го и лидерот на групата Хакани, во замена за еден австралиски и американски професор, кои беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Петстотини и осумнаесет нови случаи на заболени од Ковид-19 беа регистрирани вчера во земјава. Раст на новозаболените изминатиот период е забележан во целиот ...
сите 635 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 348 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четворица судии убиени во напад врз нивното возило во централен Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: