Претставник на Северна Кореја го нарече јапонскиот премиер „идиот“

Европските земји го повикале Пјонгјанг да се ангажира суштинските преговори со САД за својата нуклеарна и ракетна програма. На Советот за безбедност на ОН е ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја го нарече поранешниот американски потпретседател Џо Бајден „бесно куче“ кое треба со „стап да се претепа до смрт“, со што е продолжена хајката ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северна Кореја денеска соопшти дека САД предложиле продолжување на нуклеарните разговори во декември, со оглед на тоа дека се приближува крајниот рок утврден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија, Франција и Велика Британија остро ги осудија десетината тестирања на балистички ракети од страна на Северна Кореја и го известија Советот за ...
| | веќе видена | слични

Автор: Даг Бендоу Нешенел интерест Северна Кореја несомнено е посебна. Ако ништо друго, барем нејзините докажани постигнувања се еднакви на лажните руски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД „многу активно“ се обидуваат да ја убедат Северна Кореја да се врати на разговорите, изјави денеска советникот за национална безбедност на Јужна Кореја, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кенџи Фуџимото дошол во Северна Кореја во есента 1982 година, чекајќи на изградбата на ресторан во Пјонгјанг за кој бил најмен да работи преку ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја го нарече јапонскиот премиер Шинѕо Абе „идиот“, откако тој го критикуваше нивното неодамнешно тестирање на оружје, пренесе „Гулф њуз“. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 198 | | | веќе видена

Обновениот пристап во процесот на проширување на Европската унија што го бара Франција, во кој владеењето на правото и темелните права остануваат во прв план, ...
сите 411 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Предлог буџетот за 2020 година, кој Владата го усвои неделава е тема на разговорот со министерката за финансии Нина Ангеловска. Таа во интервјуто за МИА ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставник на Северна Кореја го нарече јапонскиот премиер „идиот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: