Литванија донесе закон за размена на шпиони со Русија

7 копии
5 копии
2 копии

Москва – Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) идентификува 2.000 руски државјани што се роднини на џихадистички борци на Блискиот Исток. ФСБ ...
| | веќе видена | слични

На поранешниот пратеник на Народната партија на Австрија (ОВП) во Европскиот парламент Рихард Зебер му се заканува затворска казна во траење од 10 години. Тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 483 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Литванија донесе закон за размена на шпиони со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: