Во близина на Канарските Острови пронајдени уште три тела на загинати мигранти

Властите на Канарските Острови соопштија денеска дека пронашле тела на уште тројца мигранти, со што бројот на загинати додека се обидувале да стигнат до копно ...
| | веќе видена | слични

Словачката полиција вчера соопшти дека три жени настрадале откако ги повлекла силна струја во реката Муран, која, поради обилните врнежи, се излеала од своето ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 348 | | | веќе видена

Се чека за термини за тестирање за присуство на корона вирусот - речиси насекаде во државата. Во некои градови граѓани кои имаат симптоми не можат да се ...
сите 129 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во близина на Канарските Острови пронајдени уште три тела на загинати мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: