ФСБ: Околу 2.000 руски екстремисти би можеле да се вратат во Русија од Блиски Исток

2 копии

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) идентификува 2.000 руски државјани кои се роднини на екстремистички борци на Блиски Исток. Според ФСБ тие би ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

На поранешниот пратеник на Народната партија на Австрија (ОВП) во Европскиот парламент Рихард Зебер му се заканува затворска казна во траење од 10 години. Тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 196 | | | веќе видена

Уште Шпанија и Франција останаа земји кои треба да го ратификуваат протоколот за членство на Македонија во НАТО. Премиерот во заминување Заев синоќа на ...
сите 543 | | | веќе видена

Таа во интервјуто за МИА посочува на инвестициите во човечкиот капитал кои имаат централно место во Предлог-буџетот за 2020 година. Наведувајќи податоци за ...
сите 238 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Во Каракас вечера беа одржани протести, предводени од лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо, кој ги повика граѓаните да излезат на улиците и да го соборат од ...
сите 286 | | | веќе видена

„Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Северна Македонија и Албанија за граѓаните на тие ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

 Лицата се приведени во рамки на операцијата на СВР Скопје, Управата за јавни приходи, Државниот пазарен инспекторат и Државен инспекторат за труд во која беше ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФСБ: Околу 2.000 руски екстремисти би можеле да се вратат во Русија од Блиски Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: