Најмалку четири убиени и над 35 ранети во нови протести во Багдад


Најмалку четири лица се убиени, а 62 повредени во судирите меѓу демонстрантите и ирачките безбедносни сили во Багдад.Неименувани официјални лица изјавија дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку две лица загинаа, а 42 се повредни во судирите помеѓу демонстрантите и припадниците на ирачките безбедноснии сили во Багдад. судирите избиле во ...
| | веќе видена | слични

Тројца демонстранти починаа утринава, откако беа удрени  директно во главата со боци  со солзавец , а уште едно лице почина од повредите здобиени од шок бомба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Протестите против ирачките власти продолжија и денеска во Багдад и во јужниот дел на земјата, кога властите се под зголемен притисок на ОН за започнување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Десетици илјади луѓе со денови протестираат низ Ирак, а десетици загинаа во судирите со безбедносните сили. Демонстрантите бараат реформа на политичкиот систем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 105 | | | веќе видена

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 388 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 148 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку четири убиени и над 35 ранети во нови протести во Багдад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: