Заев и Димитров во Женева ќе се сретнат со Дендиас


– Одлична дискусија со премиерот Зоран Заев за силната американска поддршка на САД за интеграцијата на С.Македонија во НАТО и ЕУ и за важната улога на Грција ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Северна Македонија и земјите од Западен Балкан имаат само еден пат – патот кон ЕУ. Интеграцијата на земјата и на регионот започна од Солун, со резолуцијата од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ја користам можноста, верувам изразувајќи го ставот и на премиерот Борисов, да уверам дека Европа и покрај воздржаноста, ги држи отворени вратите за Западен ...
| | веќе видена | слични

Слоганот „Macedonia the GReat“, со потенцирани букви ГР како кратенка за Грција и буквата „М“ како ознака, испишани со бело на сина позадина, се новите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Северна Македонија и земјите од Западен Балкан имаат само еден пат – патот кон ЕУ. Интеграцијата на земјата и на регионот започна од Солун, во 2003 година. ...
| | веќе видена | слични

Ме загрижува поделбата во општеството на Македонија на темата европска унија, односно начинот на кој тие го гледаат потпишувањето на договорот од преспа. Како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 482 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 149 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Димитров во Женева ќе се сретнат со Дендиас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: