Работилница за подобрување на интегративниот пристап во заштитата на културното наследство

Работилница за подобрување на интегративниот пристап во заштитата на културното наследство посветена на урбанистичкото и просторното планирање и на законот за ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за спречување и заштита од насилство врз жените и семејно насилство за кој ресорното Министерство денеска организираше јавна дебата во Струмица ...
| | веќе видена | слични

На јавната расправа која се одржа во собраниската Комисија за труд и социјална политика, а по предлогот за измени на постојниот закон за семејство поднесени од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната министерска конференција на Групата пријатели на Салцбуршкиот форум што се одржа во Виена истакна ...
| | веќе видена | слични

Тоа, посочи министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, претставува приоритет врз основа на кој се надградува безбедносната и политичката стабилност на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 195 | | | веќе видена

Обновениот пристап во процесот на проширување на Европската унија што го бара Франција, во кој владеењето на правото и темелните права остануваат во прв план, ...
сите 498 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Таа во интервјуто за МИА посочува на инвестициите во човечкиот капитал кои имаат централно место во Предлог-буџетот за 2020 година. Наведувајќи податоци за ...
сите 163 | | | веќе видена

Кампањата на ВМРО-ДПМНЕ наречена „Обнова на Македонија“ денеска продолжи во Берово. На плоштадот во Берово пред присутните се обратија Димитар Димовски, член ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Господине Славески, власта го скрои буџетот за 2020 кој тежи 3,9 милијарди евра. Според владата, ова е развоен буџет со кој се инвестира во човечкиот капитал, ...
сите 102 | | | веќе видена

„Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Северна Македонија и Албанија за граѓаните на тие ...
сите 266 | | | веќе видена

 Лицата се приведени во рамки на операцијата на СВР Скопје, Управата за јавни приходи, Државниот пазарен инспекторат и Државен инспекторат за труд во која беше ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работилница за подобрување на интегративниот пристап во заштитата на културното наследство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: