Собранието расправа за измените на Законот за вино

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски во интервју за Стандард вели дека, како надлежни, се свесни дека во претстојниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Собранието на Република Северна Македонија попладнево го усвои Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за вино.„Со новите законски измени кои се ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Собранието на Република Македонија на денешното продолжение на 116-тата седница ги донесе измените и дополнувањата на Законот за вино, во второ читање, со кои ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Весна Пемова во однос на измените на Законот на вино од собраниската седница денеска истакна дека истите се на голема штета на ...
| | веќе видена | слични

Според Министерството за зедмјоделство , шумарство и водостопанство , со новите законски измени кои се правени во соработка со Здружението на мали винарии, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ најави дека денеска во Скопје ќе постави блокади пред Владата, пред Министерството за надворешни работи и пред Министерството за правда од 16 до 17 ...
сите 402 | | | веќе видена

Граѓанска иницијатива на Македонците од Република Хрватска упатија отворено протестно писмо до премиерот Зоран Заев и членовите на Владата на Република ...
сите 409 | | | веќе видена

Антон Кутев, пратеникот од Бугарската социјалистичка партија, смета дека секој постигнат договор ќе биде залуден доколку Бугарите не ги убедат Македонците дека ...
сите 201 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието расправа за измените на Законот за вино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: