Макрон: НАТО е на смртна постела, а Европа на работ на амбис

Францускиот претседател Емануел Макрон во драматично интервју за списанието „Економист“ тврди дека НАТО се наоѓа на смртна постела, а Европа на работ на амбис. ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот на Европскиот Совет во заминување, Доналд Туск се обрати пред студентите на престижниот Европски колеџ во Бриж, Белгија. Во своето обраќање, меѓу ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги оцени како неприфатливи изјавите на неговиот француски колега Емануел Макрон кој истакна дека НАТО Алијансата минува ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердогаn ги оцениl во средата како „неприфалтиви“ изјавите за НАТО од неговиот француски колега по должнот Емануел Макрон кој ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Австрија, Александар ван дер Белен, изјави дека се согласува со ставот на францускиот претседател Емануел Макрон во врска со безбедноста во ...
| | веќе видена | слични

И полскиот премиер го критикуваше францускиот претседател Емануел Макрон кој неодамна порача дека НАТО Алијансата минува низ „мозочна смрт“. Полскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонците во Германија излегуваат на протест по скандалозното интервју на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС и распродажбата на македонската историја, ...
сите 371 | | | веќе видена

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 199 | | | веќе видена

Диего Марадона почина минатата недела на 60 годишна возраст. Смртта на големиот Армандо ги погоди љубителите на фудбалот ширум светот, а секако најтешко ...
сите 360 | | | веќе видена

Нема ништо тајно во разговорите, а очигледно некој се обидува да ја наелектризира ситуацијата во Македонија, рече поранешниот премир Владо Бучковски денеска во ...
сите 101 | | | веќе видена

Синоќа во Бахреин е постигнат договор кој да седне на испразнетото седиште во тимот Мерцедес, поради отсуството на Луис Хамилтон кој има позитивен наод дека е ...
сите 131 | | | веќе видена

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд го предизвика Мајк Тајсон на дуел. Претходно, 54-годишниот Тајсон имаше егзибициска борба со ...
сите 75 | | | веќе видена

Владо Бучковски (поранешен премиер) за специјален претставник на Владата за Бугарија…Што тоа, најмалку, значи?➡️ Владата признава целосен неуспех во односите ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон: НАТО е на смртна постела, а Европа на работ на амбис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: