Супер соло продорот на Димитријевиќ втор најдобар потег во Европкупот (ВИДЕО)


Maкедонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ кој настапува за Хувентуд во вчерашниот натпрвар против Нантер обезбеди победа за својот тим со еден атрактивен соло ...
| | веќе видена | слични

Шпански Хувентуд се враќа поразен од Италија, каде вечерва загуби од Бреша со 87:83 во натпревар од УЛЕБ Еврокупот. Нашиот Нено Димитријевиќ повторно беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Супер соло продорот на Димитријевиќ втор најдобар потег во Европкупот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: