Бојан Шашевски Шаше: Емисијата „Психоделични фрекфенции” е начин на живот

Од оваа година емисијата „Психоделични фрекфенции ( PsyFreq )” која што се емитуваше на „Радио Канал 103”, се премести на „Радио МОФ”. Секој четврток од 22:00 ...
| | веќе видена | слични

Поларис е информативна емисија на Радио МОФ која шест години пренесува информации од светот на научната фантастика, фантазијата и хоророт. Марјан Болтевски ...
| | веќе видена | слични

– Именка е сè околу нас, сè што има име, секој предмет, од молив до ракета, сите нешта во нашите соби, сите растенија, овошјето и животните, храната – солена и ...
| | веќе видена | слични

„ The Geek’s Multiverse ” е првата радио емисија посветена на филмовите, стриповите, видео игрите и воедно вистинското “катче” за сите “гикови”, вели нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Книгите за деца „Игра со именки“ и „Игра со глаголи“ од Оливија Георгиевска, со илустрации од Ивана Јовановска, беа промовирани неодамна во книжарницата ...
| | веќе видена | слични

Неговата втора сликовница „Девојче и мече“, топла и сонувачка приказна за другарството и за растењето, (во издание на „Арс Ламина“), се најде на престижната ...
| | веќе видена | слични

„Меморабилиа“, експерименталното видео на македонската уметничка Тања Балач, за многу кусо време се закити со две награди на исто толку значајни меѓународни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Апелациониониот суд вечерва го објави решението за пуштање на Катица Јанева од затворски во домашен притвор.- Околностите дека обвинетата е жена и самохрана ...
сите 396 | | | веќе видена

Кратко откако стивнаа најавите дека најавените априлски парламентарни избори би можеле да бидат одложени поради ратификацијата на протоколот за членство на ...
сите 556 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

Димитар Димовски, член на ВМРО ДПМНЕ му порача на бугарскиот претседател Бојко Борисов дека Бугарија треба да му се извини на македонскиот народ за сите ...
сите 85 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 143 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 238 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, од собраниската говорница денеска констатираше дека власта нема мнозинство за да го изгласа ...
сите 125 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојан Шашевски Шаше: Емисијата „Психоделични фрекфенции” е начин на живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: