20. „Есенски музички свечености“

3 копии
4 копии

Почитувани вљубеници во македонскиот фолклор, АКУД „Мирче Ацев“ - Скопје, со огромно задоволство го најавува Генерацискиот концерт по повод 70 години постоење ...
| | веќе видена | слични

Замислен како еден од посебните и неопходни настани на јубилејните 20-ти „Есенски музички свечености“ чиј организатор е Дирекцијата за култура и уметност – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полскиот пијанист Карол Раѓивонович вечер од 20 часот ќе настапи во малата сала на Филхармонијата во рамки на манифестацијата „Есенски музички свечености“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20. „Есенски музички свечености“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: