Советникот Јовановиќ: Владата јавно даде сигнал дека НЕ САКА ДА ГО СПРОВЕДЕ ВЕТЕНОТО заради кое дојде на власт


Економскиот аналитичар и поранешен советник во министерството за финансии Бранимир Јовановиќ во интервју на Алсат, изјави дека владата со смена на Тевдовски од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Делегацијата на германското стопанство во државава ја поздравува одлуката на Владата за прологирање на прогресивното оданочување. Оттаму денеска информираа ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Владата за прологирање на прогресивното оданочување денеска ја поздрави и Делегацијата на германското стопанство во земјава. Оттаму потсетуваат и ...
| | веќе видена | слични

Германската комора, чии фирми работат во земјава, изрази пофалба до Владата за тоа што го замрзна прогресивниот данок. Тие велат дека уште кога го воведе ...
| | веќе видена | слични

СКМ бара измени на Законот за стручно образование Измените на Законот за стручно образование или нов закон бараат од Стопанската комора на Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Пред точна една година власта воведе нов модел за персонален данок. Дотогашниот „рамен“ се замени со „прогресивен“. „Праведното оданочување е нешто што е фер ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Приходите кои можеле да се приберат од прогресивното оданочување и повисоката стапка на личен доход се помали за 51,2 проценти во однос на потенцијалот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 296 | | | веќе видена

Министерот д-р Венко Филипче утрово одржа состанок со директорите на ковид центрите од клиникте во комплексот Мајка Тереза на кој беше разгледана состојбата со ...
сите 565 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 363 | | | веќе видена

Песимизам има во Брисел за почетокот на преговорите со Македонија. Речиси воопшто нема надеж за преговори годинава поради бугарското вето. Повеќе високи ...
сите 365 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

Пратеникот Љупчо Пренџов на денешната седница на комисијата за финансирање и буџет истакна дека Владата во овој предлог буџет за 2021 година само 0,4 проценти ...
сите 160 | | | веќе видена

Медицинската сестра Дајана Жизела Мадрид, која беше дел од тимот што се грижел за здравјето на Диего Армандо Марадона, сведочи дека легендата на светскиот ...
сите 277 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 250 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советникот Јовановиќ: Владата јавно даде сигнал дека НЕ САКА ДА ГО СПРОВЕДЕ ВЕТЕНОТО заради кое дојде на власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: