Изградба на улици


Со овие активности, се менуваат и значително се подобруваат условите на две улици и во три училишта. Градоначалничката Петровска, информираше за динамиката на ...
| | веќе видена | слични

Со висина од 610 илјади денари општина Битола започна со реконструкција на внатрешниот простор во подрачното училиште во Кравари кое припаѓа на ОУ „Крсте ...
| | веќе видена | слични

Кравари некои веќе не го сметаат за село, зашто е најблиската населба до Битола. Таму канализација има педесет години, но единственото основно училиште што го ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците од деветте општини на Пелагонискиот плански регион, на 16-тата седница на Советот за развој на Пелагонискиот плански регион, едногласно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 288 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи истакна дека препораките од Венецијанската комисија ќе се применат , со забелешка дека ќе се води сметка неговата имплементација да ...
сите 93 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 72 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изградба на улици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: