„Светот на Биби“ ќе учествува на „Картун 360“ во Лил, Франција

Airbus го откри својот таен проект - „стелт“ беспилотно летало кое го носи називот LOUT (Low Observable UAV Testbed). Станува збор за летало кое има импресивни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Економскиот аналитичар и поранешен советник во министерството за финансии Бранимир Јовановиќ во интервју на Алсат, изјави дека владата со смена на Тевдовски од ...
сите 278 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 167 | | | веќе видена

Бев во Крушево. Град кој силно е погоден од неправдите, цунамито и пропаста на власта. Жална е таа слика на полупразен град, големи куќи без светилки, затоа ...
сите 97 | | | веќе видена

Министерот за култура Хусни Исмаили и градоначалникот на општина Боговиње Албион Џемаили поставија камен-темелник за изградба на дом за култура во селото ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Светот на Биби“ ќе учествува на „Картун 360“ во Лил, Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: