„Светот на Биби“ ќе учествува на „Картун 360“ во Лил, Франција

Министерот за култура Хусни Исмаили престојува во работна посета на Руската Федерација каде што учествува на 8. Меѓународен културен форум, кој од 14 до 16 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за правда Рената Дескоска како почесен гостин учествува на 20.Меѓународна конференција на врховни и уставни судии од светот, што се одржува во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 600 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 200 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вакцината нема да биде задолжителна во повеќето земји, но властите очекуваат да има голем интерес за вакцинирање со огелд на тоа што пандемијата на ...
сите 666 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Светот на Биби“ ќе учествува на „Картун 360“ во Лил, Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: