Извршителите хараат, граѓаните бараат спас!


2 копии

Конфедерацијата на синдикални организации и неколку невладини излегоа на протест во Скопје за да искажат незадоволството од работата на извршителите, пренесе ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Оваа година има енормно зголемување од над 50 отсто на бројот на поплаки за дискриминација или поточно за вознемирување на работното место, поради разни ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните и годинава најмногу се жалеле на работата на судската власт, вели Народниот правобранител Иџет Мемети во неделното интервју на Радио Слободна Европа. ...
| | веќе видена | слични

Господине Мемети, што најмногу ги загрозува човековите права годинава? Често пати судството и потрошувачките услуги си ги менувале местата. Годинава, 2019, се ...
| | веќе видена | слични

Додека извршителите трупаат пари родители ги праќаат дури и децата надвор од државата да печалат за да ги исплатат илјадниците денари поради блокираните сметки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршителите хараат, граѓаните бараат спас!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: