Фронтменот на Ајрон Мејден по 29 години ја напушта сопругата за помлада обожавателка


Германскиот суд казни три лица затоа што не сакале да му помогнат на еден пензионер кој се онесвестил во банка и лежел на подот. Луѓето што се нашле во банката ...
| | веќе видена | слични

Поминаа цели 25 години откако овој свет го напушти Милан Младеновиќ, фронтменот на легендарната група „Екатарина Велика“ и еден од најголемите музичари во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 581 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 95 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска истакна дека на средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од него добил уверување дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 223 | | | веќе видена

Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР реагира дека судиите од основните судови и од Апелација бараат да не се брза со ветингот зашто за негово ...
сите 122 | | | веќе видена

За разлика од Македонија, земјите околу нас добија поволна ждрепка кога е во прашање финалето од Лигата на нации. ЕВРО 2020 Денеска беше извршена ждрепката ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фронтменот на Ајрон Мејден по 29 години ја напушта сопругата за помлада обожавателка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: