ЛШ: Реал го реши Галатасарај за 14 минути

3 копии

Томаш Сучек, капитенот на чешка Славија Прага, на досегашните 4 натпревари во фудбалската Лига на шампиони претрчал неверојатни 50 километри. Тој неговиот тим ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шести пораз за битолски Еурофарм работник во рамките на Лигата на шампиони. На гостувањето кај Спортинг, Еурофарм Работник загуби со 36:26. Во првите 10-тина ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот ракометен клуб денеска во Португалија е убедливо совладан од екипата на Спортинг со конечен резултат 36:26. Еурофарм Работник беше рамноправен во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометарите на Еурофарм Работник го доживеаа шестиот пораз во дебитантската сезона од Лигата на шампионите откако вечерва загубија од Спортинг Лисабон со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Народот се буди, протест сега за да не биде предоцна. Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните ќе протестира затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, ...
сите 222 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест „Оставка на Заев, слобода на народот“ кој се одржа пред Министерство за надворешни работи рече ...
сите 422 | | | веќе видена

Пилотот на Вилијамс, Џорџ Расел ќе биде „позајмен“ на Мерцедес за трката за Големата награда на Шакир која ќе се вози на патеката во Бахреин откако ...
сите 136 | | | веќе видена

Заев нема црвени линии и решение е неговата оставка и неговото заминување. Во следните денови ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе за доверба на владата. И јас сум убеден во ...
сите 248 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛШ: Реал го реши Галатасарај за 14 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: