Охриѓанец конструираше сеизмометар што може да го има секој дом, го бараат и Американците

Охриѓанецот Мирко Павлески конструираше сеизмометар што може да се монтира во секој дом и кој според своите карактеристики не заостанува зад оние во големите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
6 копии

Изгледа дека дојде времето кога нема да имаме различни полначи за полнење. Одборот за внатрешниот пазар и заштита на потрошувачите во Европскиот парламент ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонскиот шеф на државата Стево Пендаровски денеска ќе оствари средба со францускиот претседате Емануел Макрон во Елисејската плата во рамките на Парискиот ...
сите 669 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 93 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена

Облачно со врнежи од дожд, пообилни во вечерните и ноќните часови. Ќе дува повремено засилен југоисточен ветер (со брзина и над 60 км/час), особено изразен ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓанец конструираше сеизмометар што може да го има секој дом, го бараат и Американците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: