Ива Пројковска ќе ја дели правдата на квалификацискиот меч меѓу Белгија и Литванија

Најдобрата македонска судијка, Ива Пројковска е определена од УЕФА да ја дели правдата на квалификацискиот натпревар меѓу Белгија и Литванија за пласман на ЕП ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судскиот совет одлучи дека судијката Добрила Кацарска постапувала стручно и совесно во случајот Тенк против ексминистерката Гордана Јанкуловска, дознава ТВ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 99 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска истакна дека на средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од него добил уверување дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 226 | | | веќе видена

Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР реагира дека судиите од основните судови и од Апелација бараат да не се брза со ветингот зашто за негово ...
сите 123 | | | веќе видена

Македонија и Турција имаат односи на највисоко почитичко ниво, и затоа турско-македонската стопанска комора се труди и економскиот развој да биде на највисоко ...
сите 52 | | | веќе видена

На запад ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а преку централните делови и особено на исток ќе има зголемена облачност со повремени врнежи од дожд со ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ива Пројковска ќе ја дели правдата на квалификацискиот меч меѓу Белгија и Литванија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: