Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

23 копии

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за транспорт воведе закон со кој се забранува насилници, убијци, силувачи и други опасни осудувани криминалци да работат како таксисти и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На подрачјето на СВР Скопје вчера се преземени мерки и активности и констатирано е дека седум возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Тетово вчера е спроведена акциска контрола за техничка исправност на возилата кои вршат јавен превоз на патници, најмногу автобуси и такси комбиња. Со ...
| | веќе видена | слични

Руското министерство за сообраќај донесе закон според кој осудени силувачи, убијци и строрители на тешки криминали кои си ја отслужиле казната, им се забранува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на минатата недела, македонската полиција изври полициски контроли во сообраќајот во неколку градови низ државава, при што се констатирани голем број ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Нова влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ по изборите ќе ги укине даноците за младите до 29 години кои заработуваат помалку од 6000 евра годишно. Намести квази ...
сите 442 | | | веќе видена

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него ...
сите 190 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 526 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Талат Џафери го достави предлог-законот на помалите партии за промена на изборниот модел во една изборна единица и отворени листи до сите ...
сите 121 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: