Скенирајте фискални - Кога ќе легнат првите пари на сметките

3 копии
3 копии

Апликацијата HalkEco на Халкбанк со која се стимулира пешачењето, трчањето, возењето велосипед или тротинет и која веќе има над 3.000 корисници кои обезбедија ...
| | веќе видена | слични

Денеска разговараме со Антонио Илкоски, член на Дирекцијата за управување со депозити која е дел од Секторот за Маркетинг во Халк Банка. Како Антонио се најде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓу први и 15 декември треба да легнат првите пари на скенирачите на фискални сметки. 3,5 милиони евра е сумата која треба да легне на трансакциските сметки ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи повеќе од еден месец не одговора на прашањето на „Мета“, дали ги применила препораките од страна на Фондацијата „Метаморфозис“ кои ...
| | веќе видена | слични

Ќе легнат ли 3,5 милиони евра на сметките на граѓаните што скенираа фискални сметки веќе од почетокот на наредниот месец. Неодамна премиерот Зоран Заев изјави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на на Движењето БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 рече дека неговата партија доколку има можност да ...
сите 275 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините локално со слаб снег. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 10 ...
сите 249 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 128 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скенирајте фискални - Кога ќе легнат првите пари на сметките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: