Нема договор за буџетот, министрите влечеле секој на своја страна

3 копии
11 копии

Владата на последната седница на предлог на министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, го донесе новиот текст на Програмата за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонската асоцијација на медиуми (МАН) го осудува предлогот на министерот Роберт Поповски поддржан од Владата за поткупување медиуми за 2019 година, со пари ...
| | веќе видена | слични

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
| | веќе видена | слични

Владата го донесе новиот текст на Програмата за поддршка за печатење и дистрибуција на печатените медиуми за 2019 година. Средствата за реализација на оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема договор за буџетот, министрите влечеле секој на своја страна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: