Google Maps воведе нова интересна карактеристика


Горната лента на Facebook мобилната апликација, односно долната на iOS, е составена од икони од посебните делови од мрежата, зависно од тоа кои најмногу ги ...
| | веќе видена | слични

Adobe оваа недела претстави нова апликација која овој пат е наменета во главно за обичните корисници. Photoshop Camera е замислена да се користи како замена за ...
| | веќе видена | слични

Сите информации за природните убавини на Националниот парк „Галичица“ отсега посетителите ќе може да ги најдат во новата мобилна апликација. Корисниците може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 473 | | | веќе видена

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите ...
сите 216 | | | веќе видена

Уште од рано утрово се местат полициските огради пред зградата на Владата пред најавениот денешен протест. На „Илинденска“ може да се забележат голем број на ...
сите 82 | | | веќе видена

Тие ќе се сервисираат редовно и навремено и догодина. Предлог-буџетот за 2021 година би го опишале пет збора- реален, стратешки, ревитализирачки, развоен и ...
сите 165 | | | веќе видена

Помина една недела од Одлуката за постоење кризна состојба на територијата на цела држава, донесена од страна на Владата во насока за заштита на јавното ...
сите 166 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Антонио Кабрини предизвики силни реакции со изјавата по смртта на Диего Армандо Марадона. Кабрини мина дури 13 сезони во ...
сите 216 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 145 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Google Maps воведе нова интересна карактеристика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: