Луда драмолетка на Максимир: Адеми даде гол за 3:1 во 89-та, Шахтјор врати со два во судиско


ГРУПА А ПСЖ - Клуб Бриж 1:0 Реал Мадрид - Галатасарај 6:0 ГРУПА Б Баерн Минхен - Олимпијакос 2:0 Црвена Звезда - Тотенхем 0:4 ГРУПА Ц Аталанта - Манчестер Сити ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Челси во името на Тами Абрахам конечно доби играч од нападот на кој ќе може да се потпре во наредните десетина години. Младиот голгетер против Кристал Палас го ...
| | веќе видена | слични

Челси продолжи со фантастичната форма во последниот месец и ова попладне прокнижи уште една победа во Премиер лигата, остварувајќи заслужен триумф над Кристал ...
| | веќе видена | слични

Челси ја запиша шестата победа по ред во Премиерлигата откако со 2-0 го совлада Кристал Палас на Стемфорд Бриџ. Челси запиша три нови бода и се искачи на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Челси својата одлична победничка серија и ја продолжија на денешната средба против Кристал Палас која ја реализираа со 2-0 на „Стемфорд Бриџ“. ...
| | веќе видена | слични

Френк Лампард прави чудо како тренер на Челзи, после денешната победа од 2-0 над Кристал Палас во 12-тото коло од Премиерлигата, „сините“ се втори на табелата, ...
| | веќе видена | слични

Давид Нерес, крилниот играч на Ајакс, го повреди коленото на мечот против Челзи во Лигата на шампионите, па ќе мора да оди на операција и за него полусезоната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев не сака да ја коментира вчершната најава на обвинителката Вилма Русковска дека ќе бара финансиска истрага за судиите во Апелацискиот суд ...
сите 292 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 337 | | | веќе видена

Според најновите податоци на Државниот завод за статистика, просечната плата во септември годинава бележи ираст од 4,4 отсто и изнесува 25.435 денари што е за ...
сите 159 | | | веќе видена

Трошењата на државните пари од денеска се на увид на јавноста. Преку веб платформата „Отворени финансии“ може да се погледнат сите плаќања на државните ...
сите 140 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија ги заврши квафиликаиците за Европското првенство на третото место во групата Г што за нас е најдобар резултат во историјата кога е во прашање еден ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 375 | | | веќе видена

По одложувањето на почетокот на пристапните преговори со ЕУ, премиерот Зоран Заев во раскажа дека француското вето го уништило психолошки.„Тоа ме уништи ...
сите 269 | | | веќе видена

Ќ.С. (31) од Скопје е еден од измамниците од случајот за кој МКД.мк пишуваше дека последниве неколку месеци биле измамени десетици хотелиери, преведувачи, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луда драмолетка на Максимир: Адеми даде гол за 3:1 во 89-та, Шахтјор врати со два во судиско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: