Реал Мадрид торпедираше, Адеми даде гол, но Динамо испушти голем триумф, ПСЖ и Сити во осминафинале


Реал Мадрид го растури Галатасарај совладувајќи го со 6-0 и се доближи до реализација на целта, пласман во нокаут фазата од Лигата на шампионите. „Кралевите“ ...
| | веќе видена | слични

Работнички синоќа загуби со 1:2 дома од Шкендија откако главниот судија на тетовчани им даде два пенала од кои вториот во 90-тата минута. Клубот од Дебар Маало ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија остварив средба со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 313 | | | веќе видена

Според најновите податоци на Државниот завод за статистика, просечната плата во септември годинава бележи ираст од 4,4 отсто и изнесува 25.435 денари што е за ...
сите 158 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Државата има максимална флексибилност, секогаш можеме да направиме ребаланс, да интервенираме со средства, ликвидноста на државата е голема. Народната банка ги ...
сите 125 | | | веќе видена

По одложувањето на почетокот на пристапните преговори со ЕУ, премиерот Зоран Заев во раскажа дека француското вето го уништило психолошки.„Тоа ме уништи ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал Мадрид торпедираше, Адеми даде гол, но Динамо испушти голем триумф, ПСЖ и Сити во осминафинале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: