Занаетчиите се борат со нелојална конкуренција

ФТУ на барање од општина Охрид работи на студија за ефектите од туризмот. Предмет на истражувања во новата анализа ќе биде економскиот импакт на туризмот во ...
| | веќе видена | слични

Нелојална конкуренција и скапи репроматеријали. Ова се главните проблеми со кои се соочуваат македонските производители на мебел. Секторот има тенденција на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Останато

И денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ излегува на протест против, како што велат, поради погрешните политики на владата предводена од Зоран Заев и СДСМ. Протестот ...
сите 452 | | | веќе видена

Пратеникот Дарко Костовски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка за Заев, слобода за народот“ на граѓаните ...
сите 323 | | | веќе видена

Одлучувачки 48 часа за европската иднина на Македонија Комисијата на историчари направи исчекор. 14 записници се усвоени откри премиерот Заев. Според него, ...
сите 351 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден нема да го смени Кристофер Вреј од функцијата директор на Федералното истражно биро (ФБИ), пренесе „Њујорк ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателството на Партијата на европските социјалисти (ПЕС) во изјавата во врска со македонско- бугарските односи наведува дека е неопходно да надвладее ...
сите 408 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Занаетчиите се борат со нелојална конкуренција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: