СЕХА лига со видео за Дибиров, Чупиќ и Скубе: Фантастично трио-доказ дека „динамитот“ доаѓа во мали пакувања

СЕХА лигата на својот официјален фејсбук профил објави видео од акциите на Вардар, поточно на Дибиров, Чупиќ и Скубе. Над видеото напиша објаснување: ...
| | веќе видена | слични

И новите средби во НБА лигата донесоа специфични акции, потези кои се вредни за одбележување и се најдоа на најновата листа. Местото број еден овојпат е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца играчи на Вардар се најдоа на Топ листите на ЕХФ на најдобрите во колото во Лигата на шампионите. Руското крило, Тимур Дибиров се најде на четвртото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вардаровите ракометари Калифа Гедбан и Тимур Дибиров се најдоа на денешните топ листи од колото во Лигата на шампионите. Калифа Гедбан против Кјелце ја имаше ...
| | веќе видена | слични

По натпреварот со Кјелце во Скопје двајца ракометари на Вардар се најдоа во топ пет потези во седмото коло од Лигата на шампионите. Калифа Гебдан кој бранеше ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот и европски шампион Вардар изминатиот викенд ремизираше на домашен терен (28:28) против полскиот состав на Кјелце. На овој дуел својата најдобра ...
| | веќе видена | слични

Калифа Гедбане, голманот на Вардар имаше клучна улога во ремито (28-28) на „црвено-црните“ против Киелце во дуелот од седмото коло во групната фаза во ...
| | веќе видена | слични

Младиот бек на Оклахома Сити Тандер, Хамиду Диало го има потегот на денот во НБА лигата. Диало на дуелот против Голден Стејт Вориорс имаше спектакуларно ...
| | веќе видена | слични

На најновата НБА Топ 5 листа имаме пет потези од четирите мечеви кои рано утрово се одиграа во најсилната лига на светот, а честа да биде број еден ја има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 862 | | | веќе видена

„Кога некој нема своја програма добро е да ги чита другите, можеби нешто и ќе научи. Добро е што Христијан Мицкоски ја чита Програмата на СДСМ, Планот за ...
сите 212 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 240 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 191 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорот на Фондот на ПИО, Шаип Зенељи, денеска се сретнаа со пензионерите во Штип со кои ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕХА лига со видео за Дибиров, Чупиќ и Скубе: Фантастично трио-доказ дека „динамитот“ доаѓа во мали пакувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: