Владата додели пари за подготовките за новиот Клинички центар

5 копии

Поттикнување на вработувањето на младите лица во дејностите на производството по завршување на средното образование, има за цел мерката за младински додадок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на седница гo утврди предлог-законот за младински додаток, предложен од Министерстовото за труд и социјална политика. „Со младинскиот додаток ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Владата на последната седница на предлог на министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, го донесе новиот текст на Програмата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три илјади денари младински додаток ќе им се исплаќа на лица до 23 години со завршено најмалку средно образование и кои се во работен однос со задолжително ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на „Фејсбук“ го најави воведувањето на мерка „младински додаток“, која како што вели, подразбира 3.000 денари месечно за сите млади во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Диего Марадона Јуниор, синот на легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, веста за смртта на својот татко ја дознал во болница „Котуњо“ во ...
сите 189 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 117 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и коалиционен партнер на Зоран Заев Лилјана Поповска од партијата ДОМ преку статус на Фејсбук пишува дека денешните изјави на Заев се ...
сите 105 | | | веќе видена

Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
сите 554 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата додели пари за подготовките за новиот Клинички центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: