Последните врнежи од дожд недоволни за подобра штедрост на изворот Студенчица

Последните врнежи од дожд, кои со нетрпение ги очекуваа жителите од кичевско-прилепскиот регион, беа недоволни за да ја подобрат штедроста на изворот ...
| | веќе видена | слични

Дополнителни количини на вода за пиење ќе добиваат жителите на росоманското село Манастирец, со новиот водоснабдителен систем кој се гради. Од општина Росоман ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од пред Владата на протестот „Оставка на Заев, слобода на народот“ на граѓаните се обрати Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 706 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 181 | | | веќе видена

Сите точки од Договорот за добрососедство со Северна Македонија станаа жртва на историскиот спор на т.н. историска комисија, смета Андреј Врабчев од бугарската ...
сите 399 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 257 | | | веќе видена

Вечерва и Берово го дигна својот гласт против власта која што по секоја цена и на штета на Република Македонија се обидува да постигне со Бугарија.Беровчани ...
сите 172 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последните врнежи од дожд недоволни за подобра штедрост на изворот Студенчица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: