Последните врнежи од дожд недоволни за подобра штедрост на изворот Студенчица

Последните врнежи од дожд, кои со нетрпение ги очекуваа жителите од кичевско-прилепскиот регион, беа недоволни за да ја подобрат штедроста на изворот ...
| | веќе видена | слични

Дополнителни количини на вода за пиење ќе добиваат жителите на росоманското село Манастирец, со новиот водоснабдителен систем кој се гради. Од општина Росоман ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последните врнежи од дожд недоволни за подобра штедрост на изворот Студенчица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: