Општина Ѓорче Петров допрва ќе ја испитува почвата каде ќе се гради новиот Клинички Центар


Општина Ѓорче Петров допрва ќе прави геомеханички и геолошки испитувања на почвата во месноста Веле Поле каде треба да се гради новиот клинички центар. Владата ...
| | веќе видена | слични

Фирмата „Вамед“ ги исполнува условите за да го гради новиот клинички центар, тврди Филипче. Само според него, компанијата била од Германија, а не од Австрија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата ќе биде подготвена да потпише анекс на Договорот со концесионерот на аеродромите, турски ТАВ, ако наредните денови бидат усвоени потребните законски ...
| | веќе видена | слични

Владата го чека усвојувањето на законските измени Законот за јавно приватно партнерство и концесии за да ја почне постапката за потпишување на анекс на ...
| | веќе видена | слични

Наместо карго аеродром во Штип концесионерот на македонските аеродроми ТАВ Македонија за да го задржи бизнисот ќе гради канализација, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични

Владата преку Агенцијата за млади и спорт ја намали проекцијата на сумата што треба да се инвестира во изградба и реконструкција на спортски објекти во 2019. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во интервју за Фактор изјави дека градежните гиганти кои влегоа во втората фаза од процесот за избор на фирма ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се очекува на почетокот на идната година да заврши третата фаза односно да се закружи тендерската постапка за изградба на нов Клинички центар во општината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 281 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 269 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски вчера вечерта во своето гостување на „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат ...
сите 469 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 157 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 76 | | | веќе видена

Охрид, 25. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Максималната температура ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Ѓорче Петров допрва ќе ја испитува почвата каде ќе се гради новиот Клинички Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: