Жерновски амбасадор во Женева?

5 копии

Министерката за правда Рената Дескоска како почесен гостин учествува на 20.Меѓународна конференција на врховни и уставни судии од светот, што се одржува во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Синдикатот на УПОЗ денеска испрати писмо до министерката за правда во кое бара таа да се заложи и да помогне во надминување на проблемите во судството кои се ...
сите 106 | | | веќе видена

Корисниците на апликацијата треба да внесат лична трансакциска сметка, бидејќи во спротивно не ќе може да им се изврши враќање на данокот. Од декември, ...
сите 66 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 249 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 92 | | | веќе видена

Во штипската Клиничка болница вчера медицинска сестра добила закани од сопруг на пациентка. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека случајот кај ...
сите 114 | | | веќе видена

Додека Грција го регистрираше „Macedonia the GReat“ (Мицокатис ја искористи посетата на Заев за во очи да му се насере со официјална промоција на новиот ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жерновски амбасадор во Женева?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: