Младите се помалку ги интересира културатаОстанато

Министрите на ЕУ ќе одржат разговори на состанокот на Советот за општи работи во вторник, утре во Брисел за ситуацијата во областа на проширувањето и ...
сите 510 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 290 | | | веќе видена

Вчеравечер на улицата „Ѓорче Петров“ делчевската полиција привела три лица на возраст од 28, 30 и 40 години. Станува збор за жители на делчевското село ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младите се помалку ги интересира културата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: