Изложба „Мустаќлии“ во Мала станица

2 копии
5 копии

Изложбата „Скопје, одново“ е резултат на соработката помеѓу МСУ – Скопје и Амбасадата на САД во Скопје, а кураторки на изложбата се Ана Кац (кураторка во ...
| | веќе видена | слични

„Кога точно пред еден век Марсел Дишан и доцртал мустаќи на Мона Лиза, покрај субверзивната пресметка со традицијата, тој ни оставил визуелно потсетување колку ...
| | веќе видена | слични

Друштвото на ликовните уметници на Македонија, една од најстарите асоцијации во земјава, во пресрет на својот јубилеј – 75-те години од основањето кој ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
5 копии

 Ако уметноста може да се подели на добра и лоша, тогаш овој музеј ги има најдобрите „најлоши уметнички дела“. Музејот на лоша уметност (MOBA) има колекција ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложба „Мустаќлии“ во Мала станица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: