Спасовски: Да не шпекулираме за бегството на Спасов, истрагата нека ја утврди одговорноста


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одговарајќи на новинарско прашање во врска со шпекулациите дека во бегството на поранешниот специјалец ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Критиката кон Катица Јанева ја упатив уште во јануари годинава за притворањето на одредени осомничени и нивно ослободување. Ја дадов таа критика затоа што имав ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода и советник во општината, Орцце Ѓорѓиевски реагираше на вчерашното интервју на министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Брзо се сушат солзите за туѓата болка, убиството на Мартин беше страшно, но уште пострашно е кога ќе осознаете дека ве ставиле во машина која ве врти, несвесни ...
| | веќе видена | слични

Го слушам министерот во заминување Оливер Спасовски како вели дека Катица Јанева уште од јануари му била сомнителна. И да не навлегуваме што со прст немрдна за ...
| | веќе видена | слични

Братот на Мартин Нешкоски, Александар во интервју за Телевизија Алфа вели дека во 2011 година целиот живот му се завртел животот за миг, прво Игор Спасов го ...
| | веќе видена | слични

Има ли помеѓу јатаците на бегалецот Игор Спасов негови поранешни колеги полицајци кои му помогнале да ја напушти државата? За министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените на Законот за јазици кои ги најавија од опозициската ВМРО - ДПМНЕ се усште се на работа во стручните партиски тимови, но пратеникот Драган Данев ...
сите 249 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 121 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 314 | | | веќе видена

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека уништен е инсулин со ...
сите 102 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос има предлог да има две „Златни топки“, за едната да се борат Роналдо и Меси, а за другата сите останати. Останато ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Да не шпекулираме за бегството на Спасов, истрагата нека ја утврди одговорноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: