Осоговските Планини и Ченгино Кале најпогодни за прогласување заштитени подрачја во Малешево


4 копии

Туристичкиот потенцијал во Малешево и идното заштитено подрачје „Ченгино Кале”, беа главните теми за дискусија на работилницата која се одржа во Едукативниот ...
| | веќе видена | слични

Во завршна фаза се активностите за изградба на паркот за деца и лица со посебни потреби. „Веднаш штом се завршат сите потребни процедури, паркот ќе биде пуштен ...
| | веќе видена | слични

Стружани ќе добијат нова рекреативна патека која ќе води се до селското училиште во Калишта. Патеката ќе се гради покрај езерскиот брег и е во должина од еден ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за локална самоуправа преку програмата за рамномерен регионален развој со 4.243.000 денари ја финансира реализацијата на проектот „Хортикултурно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Планинарскиот-спортски клуб „Голак” Делчево ги постави сите патокази на планинарската патека „Средна”, со што целата патека е комплетирана и е ставена на ...
| | веќе видена | слични

Како што информираше Љупчо Чучуковски, претседател на ПСК „Голак”, кој заедно со уште неколку членови ја маркираа патеката, истата е во должина од 12 километри ...
| | веќе видена | слични

Покрај средства од Европската унија, дел од Пелагониските општини средства ќе добијат и од Преспанскиот договор, најави министерот за локална самоуправа, Горан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 162 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 221 | | | веќе видена

За 23 Октомври кој во земјава се празнува како Ден на македонската револуционерна борба, кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 164 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 157 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли - се откажа од преговори за законот со кој Владата добива овалстувања мерките што ќе ги носи да поминуваат само со одлука на ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осоговските Планини и Ченгино Кале најпогодни за прогласување заштитени подрачја во Малешево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: