Осоговските Планини и Ченгино Кале најпогодни за прогласување заштитени подрачја во Малешево


4 копии

Туристичкиот потенцијал во Малешево и идното заштитено подрачје „Ченгино Кале”, беа главните теми за дискусија на работилницата која се одржа во Едукативниот ...
| | веќе видена | слични

Во завршна фаза се активностите за изградба на паркот за деца и лица со посебни потреби. „Веднаш штом се завршат сите потребни процедури, паркот ќе биде пуштен ...
| | веќе видена | слични

Стружани ќе добијат нова рекреативна патека која ќе води се до селското училиште во Калишта. Патеката ќе се гради покрај езерскиот брег и е во должина од еден ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за локална самоуправа преку програмата за рамномерен регионален развој со 4.243.000 денари ја финансира реализацијата на проектот „Хортикултурно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Планинарскиот-спортски клуб „Голак” Делчево ги постави сите патокази на планинарската патека „Средна”, со што целата патека е комплетирана и е ставена на ...
| | веќе видена | слични

Како што информираше Љупчо Чучуковски, претседател на ПСК „Голак”, кој заедно со уште неколку членови ја маркираа патеката, истата е во должина од 12 километри ...
| | веќе видена | слични

Покрај средства од Европската унија, дел од Пелагониските општини средства ќе добијат и од Преспанскиот договор, најави министерот за локална самоуправа, Горан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 232 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 139 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница, едногласно одлучи генералниот секретар Игор Јанушев да биде шеф на Републичкиот изборен штаб на ...
сите 67 | | | веќе видена

Нема да се создаде голема коалиција порачаа шпанските социјалисти и конзервативци, иако на парламентарните избори ниту една партија не доби доволен број ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осоговските Планини и Ченгино Кале најпогодни за прогласување заштитени подрачја во Малешево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: