Среда со ТОП КНИГА од Литература.мк: „Наследство на шпионите“ од Џон Ле Каре

Приказната се движи околу Питер Гилам, лојален колега и ученик на Џорџ Смајли од британската тајна служба, позната како „Циркусот“. Тој е пензионер и живее на ...
| | веќе видена | слични

Во секојдневното прелистување на содржините на социјалните мрежи, сигурно сте наишле на неговите стихови објавени од профилот @atticuspoetry. На Инстаграм има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа кризна состојба значи дека иституциите ќе ги збијат своите редови и каацитетите за да можат подобро да одговорат и во смисла на капацитетите за здравство ...
сите 450 | | | веќе видена

Во врска со европската интеграција на Република Северна Македонија, премиерот Бојко Борисов истакна дека Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и ...
сите 773 | | | веќе видена

Министерството за здравство синоќа соопшти дека во последните 24 часа бројката на КОВИД дијагностицирани е 54743, а направени се 2553 тестирања. Од новите 1112 ...
сите 374 | | | веќе видена

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 98 | | | веќе видена

Откако Филип Петровски, поранешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, за емисијата Во Центар тврдеше дека според неговите информации, сегашниот потпретседател на ...
сите 190 | | | веќе видена

Директорот на Штипската болница, Ален Георгиев, вели дека за случајот со починатата 41-годишна пациентка одговорите треба да се бараат во Санитарниот ...
сите 170 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев во интервју за „Ал џезира Балкан“ говореше за историскиот успех и пласманот на ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среда со ТОП КНИГА од Литература.мк: „Наследство на шпионите“ од Џон Ле Каре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: