Италијанскиот Суперкуп ќе се игра во Ријад на 22 декември, за жените влезот слободен

Јувентус и Лацио битката за трофејот во фудбалскиот Суперкуп на Италија ќе ја водат на 22 декември во Ријад, Саудиска Арабија, со почеток во 17.45 часот по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Диего Симеоне, тренерот на Атлетико Мадрид, нема да смее да го води тимот во дуелите од Суперкупот на Шпанија кој ќе се игра во јануари. Тој треба да одлежи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалската федерација на Шпанија денеска го промовираше новиот формат на Суперкупот кој во следните три години ќе се игра во Саудиска Арабија, Диего Симеоне ...
| | веќе видена | слични

Суперкупот на Шпанија ќе се игра во нов формат, Саудиска Арабија ќе биде домаќин во следните три години а новата соработката на федерацијата треба да и донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 296 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 145 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 80 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанскиот Суперкуп ќе се игра во Ријад на 22 декември, за жените влезот слободен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: