Општина Пробиштип обезбеди просторни можности за исхрана за учениците од прво до петто одделение


Општина Пробиштип обезбеди просторни можности за организирана исхрана за учениците од прво до петто одделение во Општинското основно училиште „Никола Карев“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ја посети градинката „Виножито“ којашто е прва отворена градинка на територијата на Општина ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Во празнувањето на Јубилејот 500 години постоењето на Куманово најмалите жители учествуваа со спектакуларна програма. Децата од Детска градинка „Ангел Шајче“ ...
| | веќе видена | слични

Градинката „Бамби“ во населбата Чашка доби ново парно греење, а системот работи на пелети. Донација на амбасадата на Полска, со ова ќе бидат подобрени условите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Пробиштип обезбеди просторни можности за исхрана за учениците од прво до петто одделение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: