Општина Пробиштип обезбеди просторни можности за исхрана за учениците од прво до петто одделение


Општина Пробиштип обезбеди просторни можности за организирана исхрана за учениците од прво до петто одделение во Општинското основно училиште „Никола Карев“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ја посети градинката „Виножито“ којашто е прва отворена градинка на територијата на Општина ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Во празнувањето на Јубилејот 500 години постоењето на Куманово најмалите жители учествуваа со спектакуларна програма. Децата од Детска градинка „Ангел Шајче“ ...
| | веќе видена | слични

Градинката „Бамби“ во населбата Чашка доби ново парно греење, а системот работи на пелети. Донација на амбасадата на Полска, со ова ќе бидат подобрени условите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциијте по одлуката на владата да го постави поранештниот премиер Владо Бучковски за специјален претставник со Бугарија. Од актуелни јавни ...
сите 209 | | | веќе видена

Нов дипломатски неуспех на владата предводена од премиерот Зоран Заев. После бугарското вето за почеток на преговори со ЕУ во ноември, на повидок е уште една ...
сите 593 | | | веќе видена

Во велешката болница иако не драстично, сепак последниве денови постепено опаѓа бројот на хоспитализирани. Денеска се 60 хоспитализирани, а завчера беа 68. ...
сите 369 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден нема да го смени Кристофер Вреј од функцијата директор на Федералното истражно биро (ФБИ), пренесе „Њујорк ...
сите 72 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 40 | | | веќе видена

Стојанче Ангелов, директорот на ЦУК во своето гостување во Студио 10, на новинарско прашање, што беше полесно да кршите ќерамиди со глава или да ја водите оваа ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Пробиштип обезбеди просторни можности за исхрана за учениците од прво до петто одделение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: