Сасоли: Работиме на надминување на одложувањето на датумот, но реформите мора да продолжат


Претседателот на Европскиот парламент Давид Сасоли пред заминувањето од Скопје, по обраќањето во Парламентот, уште еднаш им порача на македонските граѓани дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски по средбата со францускиот претседател Емануел Макрон кажа дека и двајцата сметаат дека Македонија нема никаква алтернатива за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Очекувам преговорите за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија да бидат отворени во март, освен ако не се чека Самитот во Загреб во мај“, изјави во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски, по средбата со неговиот француски хомолог Емануел Макрон, порача дека има „отворен и динамичен“ разговор, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На самитот на ЕУ во Загреб, Хрватска, што ќе се одржи на 6 мај 2020 година може да се донесе накаква одлука поврзана со пристапните преговори со Македонија, но ...
| | веќе видена | слични

По денешната средба во Париз, претседателот Стево Пендаровски изјави дека на разговорот со францускиот колега Емануел Макрон му рекол дека Македонија не би се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сасоли: Работиме на надминување на одложувањето на датумот, но реформите мора да продолжат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: