Во Аеродром се обновуваат детски игралишта


Центарот на градот се побрзо и се почесто станува потешко прооден дури и за пешаците, а ваков случај има и денеска кога кај Сквер Јадран непрописно паркирано ...
| | веќе видена | слични

Луѓето ставаат маска, а ние ги прифаќаме такви какви што доаѓаат пред нас. Веруваме дека сите се искрени како што сме ние самите, ги слушаме нивните зборови, ...
| | веќе видена | слични

ЈП "Паркови и зеленило" донираше нови летниковци во Зоолошка градина Скопје. Како што информираа од ЗОО Скопје, денеска во акцијата за бојадисување на еден од ...
| | веќе видена | слични

Возач за кој очевидците сведочат дека бил пијан во саботата рано наутро излетал од булаварот и бутнал неколку заштитни столбчиња кај Пазарчето Буњаковец, а со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овој момент не гледаме основи за покренување на дисциплинска одговорност на јавниот обвинител, но ќе почекаме да видиме што ќе заклучи Советот на јавни ...
сите 336 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната средба со францускиот амбасадор во Белград, Жан Лиј Фалкони имаше разговори околу „идната политика за ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 308 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска, во интервју за „Макфакс“ откри нови детали за ветингот: Покрај тоа што ќе се испита имотната состојба на ...
сите 198 | | | веќе видена

Рожер Федерер не успеа во голем стил со титула да ја заврши 2019 година иако му се укажа таква шанса за тоа на завршниот турнир во Лондон каде ја мина групната ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Аеродром се обновуваат детски игралишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: