Во Аеродром се обновуваат детски игралишта


Центарот на градот се побрзо и се почесто станува потешко прооден дури и за пешаците, а ваков случај има и денеска кога кај Сквер Јадран непрописно паркирано ...
| | веќе видена | слични

Луѓето ставаат маска, а ние ги прифаќаме такви какви што доаѓаат пред нас. Веруваме дека сите се искрени како што сме ние самите, ги слушаме нивните зборови, ...
| | веќе видена | слични

ЈП "Паркови и зеленило" донираше нови летниковци во Зоолошка градина Скопје. Како што информираа од ЗОО Скопје, денеска во акцијата за бојадисување на еден од ...
| | веќе видена | слични

Возач за кој очевидците сведочат дека бил пијан во саботата рано наутро излетал од булаварот и бутнал неколку заштитни столбчиња кај Пазарчето Буњаковец, а со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 192 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 835 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 835 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 79 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 183 | | | веќе видена

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Аеродром се обновуваат детски игралишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: